واحدمهارت های بالینی


     

تربيت نيروي انساني متخصص و كارآمد از مهم ترين عناوين مورد توجه در برنامه توسعه پايدار مي باشد. تربيت پزشكان از رسالتهاي مهم دانشگاه هاي علوم پزشكي است. پزشكان نه تنها بايستي دانش كافي در زمينه سلامتي، بيماري و چگونگي اداره بيمار را داشته باشند، بلكه لازم است توانايي كافي در زمينه مهارت هاي عملي و نگرشي نيز دارا باشند. برنامه ريزي در جهت كسب توانائي و مهارت كافي در زمينه هاي فوق از ديرباز مورد توجه بوده است. ازآنجائيكه تاكنون قسمت عمـده آمـوزش مهارت هاي عملي و نگرشي بر روي بيمـار انجام مي گرفته، پيامدهاي نامناسبي را براي بيمار، دانشجو و استاد به همراه داشته است كه بعضاً منجر به خسارات جبران ناپذيري نيز گرديده است و توجه به بازنگري در نحوه آموزش در اين زمينه ها را الزامي مي نمايد.

 
رسالت مركز

مركز آموزش مهارت هاي باليني متعهد است محيطي ايمن براي تدريس و فراگيري مهارت هاي باليني و ارتباطي ايجاد كند. هدف ما ايجاد مركزي است تا با همكاري و آموزش بين بخشي، موجبات ارتقاء آموزش مهارت هاي عملي و نگرشي در دانشجويان پزشكي را فراهم آوريم و از اين طريق، موجبات ارتقاء كيفيت مراقبت از بيماران و خدمت رساني به ايشان مهيا گردد و همچنين با انجام پژوهش به دنبال طراحي و ارزيابي استراتژي هاي جديد آموزش و ارزشيابي هستيم تا با كمك آن ها، فراگيري مستقل را ترويج دهيم و موجبات دستيابي به راه هاي جديدي در آموزش پزشكي را فراهم آوريم.

 
هدف
هدف عمده مراكز آموزش مهارت ها، شبيه سازي يك محيط باليني است به طوري كه بتوان آموزش مهارت هاي باليني را كنترل و تمرين كرد. بديهي است اين مراكز فقط مكمل محيط باليني واقعي هستند و به هيچ عنوان جاي آن را نمي گيرد.
برنامه ريزي و آموزش مهارت ها در مـركز مهات هاي باليني مبني بر چند اصل دانشجـو محوري، آموزش فـعال، بحث گروهي و كارگاهي مي باشد. در اين خصوص پس از پيشنهاد و تعيين عناوين آموزشي و تهيه طرح درس مربوطه كادر آموزشي تعيين و هماهنگي هاي لازم جهت برگزاري دوره هاي آموزشي به صورت كارگاهي به عمل خواهد آمد. كليه فعاليت هاي مركز تا كنون بر همين مبنا بوده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1393/11/21
تعداد بازدید:
1250
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal