EN
نقشه سایت
پست الکترونیک
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
صفحه اصلی
تاریخ به روزرسانی: 1398/12/12
مرکز مطالعات و توسعه > واحد استعدادهای درخشان
 

 
        
 

سخنی کوتاه از استعداد درخشان

 
 

  با در نظر گرفتن اینکه نخبگان هر کشور، مهمترین منابع آن کشور برای توسعه پایدار محسوب می شوند، اتخاذ یک سیاست مسنجم و یکپارچه جهت معکوس کردن روند فرار مغزها یک اولویت ملی محسوب می شود و این امر تنها با ایجاد یک نگرش جدید به منظور نخبگان در موقعیت‌های در خور شأنشان در کشور و افزایش دلبستگی و درگیر نمودن آنان در فرآیند توسعه پایدار کشور اهمیت دارند. با افزایش توجه و ایجاد حمایت‌های همه جانبه برای استعدادهای درخشان می توان از خلاقیت و توان راهبری نخبگان در جهت توسعه و شکوفایی کشور استفاده نمود.

در مجموع دو هدف تأیید شده برای آموزش خاص به جوانان پرتوان و حمایت از استعدادهای درخشان وجود دارد. هدف اول اینکه فرصت های ممکن برای حداکثر رشد شناختی و خود باوری برای جوانان تأمین شود و هدف دوم اینکه منابع انسانی جامعه افزایش یابد تا مشکلات موجود از طریق تولید دانش حل شود، و نه صرفاً استفاده از اطلاعات موجود، که این دو هدف در راستای تقویت یکدیگر هستند. برنامه ها و خدمات ویژه دانشجویان در صورتی می توانند موجب برآورده کردن نیازهای دانشجویان، ارتقای سطح آنها و پیشرفت جامعه شوند که بتوانیم توانایی های بالقوه و خاص دانشجویان را شناسایی کنیم و خدمات آموزشی را به این توانایی ها متمرکز نماییم.

در چارچوب سیاست های کلان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دفتر هدایت استعدادهای درخشان برای شناسایی جذب و پرورش استعدادهای درخشان و اعمال پروژه های اثر بخش در حفظ، حمایت، هدایت و پرورش بمنظور شکوفایی استعدادهای درخشان تاسیس شده است. این دفتر با کمک اساتید، صاحبنظران و کارشناسان، به منظور شناسایی، بهسازی و نگهداری نیروهای با استعداد فعالیت نموده و برای شکوفایی این استعدادها با توجه به امکانات، نیازهای مورد درخواست دانشجویان حائز این مرتبه را در جهت برنامه های آموزشی و پژوهشی مد نظر قرار خواهند داد.

 

اهداف دفتر استعدادهای درخشان

  • شناسایی، پرورش و افزایش توانمندی استعدادهای درخشان
  • بستر سازی و تامین نیازهای ضروری
  • رفع موانع برای خود شکوفایی در سطح دانشگاه
  • تامین منافع ملی بر اساس آیین نامه های مصوب وزارت متبوع
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
لینکهای مفید
 
 


تعداد بازدید: 65
خراسان جنوبی،بیرجند،خیابان آیت ا... غفاری،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، معاونت آموزشی، مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی
تلفن:  32395642-056     دورنگار: 32442271-056   کدپستی9717844741 :     E-mail: edc[@]bums.ac.ir
ورود اعضا
بستن
Powered by DorsaPortal